Sok z czarnej porzeczki cena

Sok z czarnej porzeczki cena

Dlaczego cena naturalnego soku z czarnej porzeczki może być wysoka?

Zarówno czarna porzeczka jak i wyciśnięty z niej naturalny sok są niezwykle bogate w witaminę C. Już 100g tych owoców pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na tą witaminę. W naturalnym soku porzeczkowym znajdują się również inne składniki działająco prozdrowotnie. Są to: flawonoidy, antocyjany, rutyna, witaminy z grupy B, żelazo, cynk, magnez i wapń. Bogactwo tak wielu składników powoduje, że naturalny sok z czarnej porzeczki jest nie tylko pyszny, ale przede wszystkim bardzo zdrowy. Regularne picie soku porzeczkowego może korzystnie wpływać na profilaktykę żylaków, pajączków i zakrzepów. Podnosi on również odporność, a ogromna zawartość antocyjanów, o których dobroczynnym działaniu rozpisują się pisma naukowe na całym świecie powoduje, że naturalny sok porzeczkowy może działać przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Naturalne soki owocowe, w tym naturalny sok z czarnej porzeczki to źródło witamin, minerałów oraz innych składników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Sok z czarnej porzeczki, który ma słodko-kwaśny smak może być świetnym orzeźwieniem w czasie gorącego lata, a dodany do herbaty wspaniale rozgrzeje w chłodne wieczory.  Jest to doskonały zamiennik dla wysoko słodzonych napojów szczególnie dla tych, którzy nie bardzo lubią czystą wodę. Ważne jest jednak aby sięgać po naturalny sok porzeczkowy!

Jeżeli chcemy mieć gwarancję, że sok z czarnej porzeczki, który pijemy jest najwyższej jakości powinniśmy szukać poza oznaczeniem NFC, które oznacza, że sok nie został wyprodukowany z koncentratu, znaków takich jak np. zielony ekolistek, produkt polski czy  Jakość i Tradycja.

Niska cena – niska jakość!

Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje już na pierwszy rzut oka widzimy, że nie wystarczy żeby na opakowaniu produktu umieszczony był napis 100% sok. Wybranie najlepszego dla nas produktu wymaga nieco głębszej wiedzy na temat oznaczeń żywności. Niska cena nie zawsze świadczy o tym, że wybraliśmy ofertę najkorzystniejszą dla nas, a przede wszystkim dla naszego zdrowia.

Najniższą cenę będą miały napoje, które do swojego składu mają dodany cukier i wyprodukowane są z koncentratu. Mogą być niezłe w smaku, ale na pewno nie będą pozytywnie wpływały na nasze zdrowie. Stosunkowo niska cena soku porzeczkowego powinna skłonić nas do wnikliwszego przeczytania, co tak naprawdę znajduje się w środku.

Najlepsze soki mają wyższą cenę

Najlepsze soki dostępne na polskim rynku są relatywnie drogie, ale z pewnością warte swojej ceny. Kupując sok porzeczkowy, którego cena jest wyższa, ale z oznaczeniami NFC, ekolistek czy produkt polski, kupujemy nie tylko smaczny napój, ale przede wszystkim solidną porcję zdrowia. Już 100 ml soku dziennie, pozwala dostarczyć odpowiednią ilość antocyjanów, przeciwutleniaczy, witamin i mikropierwiastków niezbędnych dla naszego organizmu dla zapewnienia dobrego zdrowia, samopoczucia i kondycji.

Najwyższą cenę za sok z porzeczki zapłacimy wtedy, gdy wybierzemy produkt nie tylko z oznaczeniem NFC, ale także EKO lub BIO/ORGANIC. Kupując sok z porzeczki z oznaczeniem NFC oraz EKOLISTKIEM możemy mieć pewność, że dostarczymy do organizmu wszystkich składników prozdrowotnych zawartych w owocach. Poza tym taki sok nie będzie zawierał pozostałości po środkach ochrony roślin, metali ciężkich oraz resztek nawozów sztucznych. Będzie on bezpieczny dla małych dzieci, osób przewlekle chorych, a także dla kobiet w ciąży.

Powiązane