Polska ekologiczna uprawa
w najczystszym regionie Europy

Korab Garden jest polską firmą rodzinną zlokalizowaną we wschodniej części Polski niedaleko Lublina, w regionie uważnym za najczystszy w Europie. Nasze plantacje znajdują się w otoczeniu Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego oraz zbiorników wodnych zasiedlonych przez liczne gatunki ptaków chronionych, na terenach objętych programem Natura 2000, który chroni środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami i przemysłem.

Soki Korab Garden
Korab Garden aronia
0
Założenie Firmy
0
BIO Aronii Rocznie
0
Konwencjonalnych Owoców
0
Pojemność Chłodni
Korab Garden ekologiczna uprawa

Od 1990 roku zajmujemy się ekologiczną uprawą

Od 1990 roku zajmujemy się ekologiczną uprawą aronii i czarnej porzeczki. Nasze uprawy są niezwykle wydajne i dają znakomite jakościowo owoce dzięki ponad 20-letniej selekcji najlepszych roślin.  Dzięki temu oferujemy owoce o najwyższej jakości, które mogą sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Owoce aronii pochodzą z wyselekcjonowanej przez nas odmiany Korab i charakteryzują się wyjątkowo intensywną barwą i smakiem. Owoce te mają udowodnioną najwyższą zawartość antyoksydantów, które czynią z nich jedne z najbardziej zdrowych owoców na świecie. 

Antocyjany zawarte w ciemnych owocach jagodowych chronią organizm przed wieloma groźnymi chorobami, pomagają w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, chronią przed odkładaniem się cholesterolu w naczyniach krwionośnych, zmniejszają ryzyko nowotworów, opóźniają efekty starzenia, zapobiegają chorobie cukrzycowej i wspomagają jej leczenie.

Własny zakład przetwórstwa owoców

Od 2011r. specjalizujemy się również w przetwarzaniu owoców takich jak aronia, czarna porzeczka, jabłko czy rokitnik w wersji BIO / Organic z surowca swojego oraz zakupionego u innych certyfikowanych plantatorów. Posiadamy własny zakład przetwórstwa owoców: chłodnię, sortownię  myjnię, pakowalnię, oraz linię produkcyjną do wytwarzania i rozlewu soków NFC, czyli soków najwyższej jakości, powstających przez wyciskanie całych owoców, dzięki czemu zachowane są właściwości prozdrowotne owoców.

Obecnie firma ciągle się rozwija. Przy współpracy z instytutami naukowymi min. UM w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Instytutem Ogrodnictwa InHort w Skierniewicach powstały i nadal są tworzone nowe receptury.

Wszystkie nasze produkty mają certyfikat BIO / Organic, honorowany w całej Europie, Azji i Ameryce Pn. Wytwarzamy produkty z klasy Premium Plus, opatrzone znakiem PRODUKT POLSKI, EKOLISTEK, logiem Stowarzyszenia Polska Ekologia oraz logiem Instytutu Ogrodnictwa INHORT. Produkty dedykowane są w pierwszej kolejności ludziom, chcącym świadomie dbać o swoje zdrowie i być w dobrej formie.

Grupa Producentów
Owoców Jagodowych

Nasza firma Korab Garden tworzy Grupę Producentów Owoców Jagodowych, dzięki czemu możemy oferować szeroką gamę produktów i mamy zaplecze materiałowe pod duże kontrakty.

Produkujemy  1 500 t BIO aronii (oraz 500t konwencjonalnych owoców) rocznie. Nasza produkcja czarnej porzeczki podwaja te liczby.

 

Własny zakład przetwórstwa owoców

W liczbach

Ilość butelek, które można napełnić  sokiem powstałym z owoców:

  • 1 050 000 litrów soku NFC z BIO Aronii, co daje 4 200 000 butelek (250ml) jest to 116 kontenerów transportowych;
  • 3 500 000 litrów konwencjonalnej aronii co daje 14 000 000 butelek (250ml) jest to zapełnia 389 kontenerów
  • Takie same ilości odnoszą się do czarnej porzeczki
  • Pojemność chłodni to 1000t.