Sok z aronii – cena

Sok z aronii – cena

Każdy z nas robiąc zakupy, w którymś momencie zastanawia się nad ceną produktów, które kupuje. Jeżeli chodzi o cenę soku z aronii dostępnego na rynku, jest ona bardzo różna.

Sok z aronii – cena.  Z czego wynika?

Cena soku z aronii wynika z tego jaki ten sok jest, a konkretnie z tego jak jest produkowany. Najniższą kwotę zapłacimy za nektar lub napój z dodatkiem soku z aronii. Na pólkach sklepowych możemy również znaleźć sok z aronii klarowany, bez zawartości cząstek stałych. Produkty te są najmniej wartościowe dla naszego organizmu. Produkowane są z dodatkiem wody, cukru i innych uzdatniaczy. Nie są to soki NFC, ale soki produkowane z koncentratu. Są orzeźwiające i gaszą pragnienie, ale ich właściwości odżywcze i prozdrowotne są bardzo małe. Niska cena jest odpowiednia do jakości takiego towaru.

Kolejna półka jakościowa to soki NFC (not from concentrate). Cena tych soków z aronii jest znacznie wyższa. Produkcja polega na wyciskaniu w niskiej temperaturze całych owoców, które mogą być świeże lub mrożone (mrożenie owoców aronii nie wpływa na ich właściwości). Soków tych nie klaruje się, nie dodaje do nich żadnych polepszaczy ani wody. Dzięki takiej technologii wytwarzania w końcowym produkcie pozostaje wszystko co najlepsze i najwartościowsze z owoców. Na opakowaniu może być umieszczony napis !00% SOK, a cena będzie dużo wyższa niż poprzednio opisanych artykułów.

Sok z aronii – cena produktu nfc/eko.

Najwyższą cenę za sok z aronii zapłacimy wtedy, gdy wybierzemy produkt nie tylko NFC, ale także EKO. Kupując sok z aronii z oznaczeniem NFC oraz ekolistkiem możemy mieć pewność, że dostarczymy do organizmu wszystkich składników prozdrowotnych zawartych w owocach aronii. Poza tym taki sok nie będzie zawierał pozostałości po środkach ochrony roślin, metali ciężkich oraz resztek nawozów sztucznych. Będzie on bezpieczny dla małych dzieci, osób przewlekle chorych, a także dla kobiet w ciąży.

Czy warto kierować się ceną wybierając sok z aronii?

Jak pisałam wyżej, cena soku z aronii wynika wprost z technologii wytwarzania i bezpośrednio przekłada się na jego jakość.

Najlepsze soki dostępne na polskim rynku są więc relatywnie drogie, ale z pewnością warte swojej ceny. Kupując sok aroniowy, którego cena jest wyższa, ale z oznaczeniami NFC, ekolistek czy produkt polski, kupujemy nie tylko smaczny napój, ale przede wszystkim solidną porcję zdrowia. Już 100ml soku dziennie, pozwala dostarczyć odpowiednią ilość antocyjanów, przeciwutleniaczy, witamin i mikropierwiastków niezbędnych dla naszego zdrowia i dobrej kondycji.

Sok z aroni bio (nfc) firmy korab garden – wysoka cena?

Mogłoby się wydawać, że cena soku z aronii produkowanego przez naszą firmę jest wysoka. Jego cena jednak wynika wyłącznie z jakości produktu. Sok z aronii bio produkowany jest z odmiany KORAB, która sami stworzyliśmy przez lata selekcji najlepszych egzemplarzy aronii. Sok produkowany jest z owoców ekologicznych w technologii NFC, a więc nie marnuje się nic wartościowego z owocu. Jakość potwierdzają badanie przeprowadzone w Instytucie ogrodnictwa INHORT w Skierniewicach, jak również na UM w Warszawie oraz uniwersytecie przyrodniczym w Lublinie. O świetnej jakości produktu może świadczyć to, że wraz z innymi produktami ekologicznymi popłynął w Rejs Niepodległości na Darze Młodzieży.

Powiązane